Haber

Kılıçdaroğlu: “Ya Hepimizi Tutuklayın Ya da Geceden Beri Tutukladığınız Gençleri ve Gazetecileri Serbest Bırakın. İşimiz Çok Var”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ya hepimizi tutuklayın ya da bütün gece tutukladığınız gençleri ve gazetecileri serbest bırakın. Daha yapacak çok işimiz var” açıklamasını yaptı.

HP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 10 ilde büyük yıkıma yol açan 6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarının ardından dün bölgeye gitti. Kılıçdaroğlu, Adana, Hatay ve Osmaniye’nin ardından bugün Kahramanmaraş’a geldi.

“ÇOK İŞİMİZ VAR”

Kılıçdaroğlu, soruşturmaları sırasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Ya hepimizi tutuklayın ya da geceden beri tutukladığınız gençleri ve gazetecileri serbest bırakın. Daha yapacak çok işimiz var” dedi.

“GELİN TUTUKLANSINLAR”

Kılıçdaroğlu, daha önceki mesajlarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Hatay Havalimanı’nın pistinin tamiri ve açılması için yapılan çalışmalara ilişkin paylaşımını “Kapanan Hatay Havalimanı’nı tamir ediyoruz. Gelsinler tutuklasınlar” notuyla paylaşmıştı. . Ardından Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Hatay İskenderun Limanı’ndaki yangının kontrol altına alındığına dair paylaşımını “Arkadaşlarım limana müdahale ediyor. Gelip tutuklasınlar” sözleriyle yeniden paylaştı. Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremzedeler için toplanan yardımlara ilişkin paylaşımını da “Binlerce tır dolusu yardımla halkımızın yanındayız. Gelsin tutuklasınlar” notuyla aktardı. Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in arama kurtarma çalışmalarına ilişkin paylaşımını da “Bu enkazı kaldıracağız” sözleriyle duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu