Ekonomi

HSBC, hisselerdeki artış riskini gerekçe göstererek Snowflake’in notunu düşürdü

Perşembe günü, Snowflake Inc. (NYSE:SNOW), HSBC analisti Stephen Bersey’in şirket için notunu ve fiyat hedefini ayarlamasıyla hisse senedi görünümünde değişiklik yaşadı. Snowflake’in notu ‘Al’dan ‘Tut’a düşürülürken, fiyat hedefi ise 212,00 $’dan 214,00 $’a hafif bir şekilde yükseltildi.

Snowflake’in HSBC tarafından yaptığı değerleme, değişmeyen Fiyat/Kazanç-Büyüme (PEG) çarpanı olan 3,0x’e dayanıyor. Bu katsayı, firmanın bir önceki mali 2025 tahmini olan 1,19 $’dan revize edilen 1,05 $’lık gelecek 12 aylık GAAP dışı hisse başına kazanç tahminine uygulandı. Yeni fiyat hedefi, %67,8’lik 5 yıllık GAAP dışı EPS bileşik yıllık büyüme oranını (CAGR) hesaba katıyor ve önceki %65’lik iddiaya göre bir artış.

Analiste göre, 214,00 dolarlık yeni hedef fiyat %9,3’lük bir aşağı yönlü riske işaret ediyor. Ancak notun ‘Düşürme’ yerine ‘Tut’a düşürülmesi Snowflake’in güçlü kar momentumunu yansıtıyor. Analist, hisse senedinin yapay zekanın (AI) giderek daha fazla benimsenmesinden fayda sağlayacağına inanıyor.

HSBC, Snowflake’in performansını etkileyebilecek çeşitli faktörleri sıraladı. Yukarı yönlü riskler arasında beklenenden yüksek marj potansiyeli, daha güçlü makroekonomik veya borsa koşulları ve daha başarılı yeni ürünler yer alıyor. Tam tersine, şirket beklenenden daha rekabetçi bir ortamdan ve daha zayıf ekonomik veya piyasa koşullarından kaynaklanan zorluklarla karşı karşıya kalabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu