Haber

Ekrem İmamoğlu’nun Yunan gazetesine verdiği röportaj: Altı başkanın kararını yorumlamak istemiyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk röportajını Yunan Kathimerini Gazetesi’ne verdi. Manolis Kostidis’e konuşan İmamoğlu, “Altı başkanın kararını yorumlamak istemiyorum. İstanbul’a hizmet ettiğim için çok mutluyum.”

“SEÇİMLERİ KAZANDIK, DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAĞIZ”

Saraçhane’deki görüşmeye değinen İmamoğlu, “Bir dönüm noktası mı?” sorusuna ise, “Davetimize altı cumhurbaşkanının desteği ve İstanbulluların büyük desteği çok değerliydi. dönüşüm ve Türkiye’yi yörüngesine oturtmak.”

İMAMOĞLU: SATIN ALMAK İÇİN BEKLİYORDUM

İmamoğlu, “Beraatimi bekliyordum. Çünkü bana ‘Aptal’ diyen İçişleri Bakanı’na aynı cevabı verdiğimi Türkiye’de herkes biliyor. Konunun Yüksek Seçim Kurulu ile alakası yok. Ben bu açıklamayı yaptım. 4 Kasım 2019’da ama 20 ay sonra 27 Mayıs 2021’de Türkiye’de dava açıldı. Maalesef siyaset yargıyı rehin aldı” dedi.

“ERDOĞAN HUKUK VE DEMOKRASİNİN SADECE KENDİNE ÇALIŞMASINI İSTİYOR”

Buradaki asıl mesele şu ki, Erdoğan hepimize geçmişte başına gelenleri yapmaktan daha çok zevk alıyor gibi görünüyor. Muhaliflerine son derece haksızlık ederken, hukukun ve demokrasinin sadece kendisine işlemesini istiyor. Davetimizde altı liderin desteği ve İstanbul halkının büyük desteği çok değerliydi. Seçimleri kazanıp Türkiye’yi rayına oturttuğumuz zaman dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu