Ekonomi

Dubai İslam Bankası gözünü Türkiye’ye çevirdi

Dubai İslam Bankası CEO’su Adnan Chilwan, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda bankanın Türkiye’deki potansiyel dijital anlaşmalarla ilgilendiğini söyledi.

Görüşmede bankanın Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki pazar payını artırmaya odaklandıklarını belirten Chilwan, genişleme için Pakistan, Endonezya ve Kenya olmak üzere 3 ana ülkeye odaklandıklarını açıkladı.

“2023 yılının iyi kazançlarla dolu bir yıl olmasını bekliyoruz.” Chilwan, bankanın işletme kalitesinin endişe verici olmadığını ve potansiyel şoklara karşı yeterli koruma sağladığını söyledi.

BAE’nin en büyük İslam bankası olan Dubai İslam Bankası’nın 31 Aralık 2022’de sona eren dönem mali sonuçlarına göre, banka yıllık %26 artışla 5,6 milyar AED’lik rekor yıllık net kar bildirdi. Şirketin toplam geliri de yıllık %20 artışla 14 milyar AED’ye ulaştı.

Geçen yılın aynı döneminde 4.406 milyon AED olan bankanın grup net karı, yıllık %26’lık önemli bir artışla 5.552 milyon AED’ye ulaştı. Şirketin net finansmanı ve sukuk yatırımları da yıllık %5 artışla 238 milyar AED’ye ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu