Haber

ABD arama kurtarma ekibinden Morrison: “Türkiye son derece dirençli bir ülke”

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’ye gelen yeni arama kurtarma görevlisi John Morrison, Türkiye’nin son derece dirençli bir ülke olduğunu söyledi.

Adıyaman’daki arama kurtarma çalışmalarına katılan Morrison, bölgeden bir görüntü ile Amerikan NBC televizyonunda Today Show programına bağlandı.

Bulunduğumuz Adıyaman’da enkaz altında kalanları kurtaracağımız konusunda kesinlikle iyimseriz.” diyen Morrison, enkaz altında kalanları dinleme cihazları ve arama kurtarma köpekleri eşliğinde bulmaya çalıştıklarını vurguladı.

Arama kurtarma çalışmaları için gerekli ekipman ve tıbbi malzemelerle birlikte bölgeye geldiklerini belirten Morrison, “Enkaz altında kalan kişilerin kimliklerini tespit edersek, ne olursa olsun o kişileri çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. ne kadar uzun sürer.” şeklinde konuştu.

Depremlerin ülkede geniş çapta tahribata yol açtığını kaydeden Morrison, “Bu ülke son derece dirençli bir ülke” dedi. söz konusu.

Bölgede tanıştıkları insanların burada olmaktan memnun olduklarını dile getiren Morrison, “Dünyanın her yerinde afetlerde görev yaptık. Bu işin eğitimini aldık ve buradaki durumla baş etmeye hazırız.” terimini kullandı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, kaydı Twitter’da Morrison’la paylaşarak, “ABD, yaşanan korkunç depremlerin ardından Türkiye’ye her türlü takviyeyi yapmaya çalışıyor. John’a ve arama kurtarma çalışmalarına katılan tüm Amerikalılara minnettarız. alanda.” değerlendirmesini yaptı.

yildizeli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu